logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Långdistans

Påsknatten

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge Orienteringsförbund

Alla dagens tävlingar

20:00

Häxjakten, Five-O, #1

Långdistans

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Långdistans

Häxjakten, Five-O, #1

Arrangörer: OK Skogsvargarna
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

Meddelande från arrangören:
Häxjakten, Five-O #1. Liveresultat från tävlingen i Vargön.

20:00

Svartnatta

Stafett

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Stafett

Svartnatta

Arrangörer: Ärla IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

09:00

Torsås OK

Långdistans

Datum: 2019-04-19

Disciplin: Långdistans

Torsås OK

Arrangörer: Torsås OK
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

11:00

Kortfredan, Five-O, #2

Sprintdistans

Datum: 2019-04-19

Disciplin: Sprintdistans

Kortfredan, Five-O, #2

Arrangörer: OK Skogsvargarna
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

Meddelande från arrangören:
Kortfredan, Five-O #2. Livebevakning från tävlingen i Vargön.

11:00

Påskorienteringen

Långdistans

Datum: 2019-04-19

Disciplin: Långdistans

Påskorienteringen

Arrangörer: Kjula IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

Kommande tävlingar

2019-04-20

Påskmedeln

Medeldistans

Datum: 2019-04-20

Disciplin: Medeldistans

Påskmedeln

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge Orienteringsförbund

2019-04-21

Boforsloppet

Medeldistans

Datum: 2019-04-21

Disciplin: Medeldistans

Boforsloppet

Arrangörer: Degerfors OK, OK Djerf
Distrikt: Värmlands Orienteringsförbund

2019-04-21

OK Klemmingen/Södertälje IF, lång

Långdistans

Datum: 2019-04-21

Disciplin: Långdistans

OK Klemmingen/Södertälje IF, lång

Arrangörer: OK Klemmingen, Södertälje IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

2019-04-21

Bohuslunken, Five-O, #4

Långdistans

Datum: 2019-04-21

Disciplin: Långdistans

Bohuslunken, Five-O, #4

Arrangörer: Uddevalla OK
Distrikt: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund

2019-04-21

Anebyorienteringen, medel

Medeldistans

Datum: 2019-04-21

Disciplin: Medeldistans

Anebyorienteringen, medel

Arrangörer: SOK Aneby
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

2019-04-22

Letälvsträffen

Långdistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Långdistans

Letälvsträffen

Arrangörer: Degerfors OK, OK Djerf
Distrikt: Värmlands Orienteringsförbund

2019-04-22

OK Klemmingen/Södertälje IF, medel

Medeldistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Medeldistans

OK Klemmingen/Södertälje IF, medel

Arrangörer: OK Klemmingen, Södertälje IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

Meddelande från arrangören:
Påskdubbeln, Medel

2019-04-22

TGOK-orienteringen

Medeldistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Medeldistans

TGOK-orienteringen

Arrangörer: Tjällmo-Godegårds OK
Distrikt: Östergötlands Orienteringsförbund

2019-04-22

Vikingaträffen, Five-O, #5

Medeldistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Medeldistans

Vikingaträffen, Five-O, #5

Arrangörer: Trollhättans SOK
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

2019-04-22

Snötrampen

Långdistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Långdistans

Snötrampen

Arrangörer: Fjärås AIK, OK Löftan
Distrikt: Hallands Orienteringsförbund

2019-04-22

Anebyorienteringen, lång

Långdistans

Datum: 2019-04-22

Disciplin: Långdistans

Anebyorienteringen, lång

Arrangörer: SOK Aneby
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

2019-04-26

OL-rounden, dag 1

Långdistans

Datum: 2019-04-26

Disciplin: Långdistans

OL-rounden, dag 1

Arrangörer: OK Hedströmmen, Vandrarringen
Distrikt: Västmanlands Orienteringsförbund

2019-04-27

OL-rounden, dag 2

Medeldistans

Datum: 2019-04-27

Disciplin: Medeldistans

OL-rounden, dag 2

Arrangörer: OK Hedströmmen, Vandrarringen
Distrikt: Västmanlands Orienteringsförbund

2019-04-28

OL-rounden, dag 3

Långdistans

Datum: 2019-04-28

Disciplin: Långdistans

OL-rounden, dag 3

Arrangörer: OK Hedströmmen, Vandrarringen
Distrikt: Västmanlands Orienteringsförbund

2019-04-28

Tiomila i Östra Göinge

Stafett

Datum: 2019-04-28

Disciplin: Stafett

Tiomila i Östra Göinge

Arrangörer: FK Göingarna
Distrikt: Skånes Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-05-01

Götaälvdalsträffen

Långdistans

Datum: 2019-05-01

Disciplin: Långdistans

Götaälvdalsträffen

Arrangörer: OK Gipen
Distrikt: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-05-02

Ungdomsserien #1, Krets Norr 3

Långdistans

Datum: 2019-05-02

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #1, Krets Norr 3

Arrangörer: OK Österåker
Distrikt: Stockholms Orienteringsförbund

2019-05-04

Tisarträffen, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 2019-05-04

Disciplin: Medeldistans

Tisarträffen, dag 1, medel

Arrangörer: OK Tisaren
Distrikt: Örebro Läns Orienteringsförbund

2019-05-05

Tisarträffen, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 2019-05-05

Disciplin: Långdistans

Tisarträffen, dag 2, lång

Arrangörer: OK Tisaren
Distrikt: Örebro Läns Orienteringsförbund

2019-06-01

Bodens Bandyklubb OS, lång

Långdistans

Datum: 2019-06-01

Disciplin: Långdistans

Bodens Bandyklubb OS, lång

Arrangörer: Bodens Bandyklubb OS
Distrikt: Norrbottens Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-06-29

Havs-OL, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 2019-06-29

Disciplin: Medeldistans

Havs-OL, dag 1, medel

Arrangörer: Stigmännen Karlshamns OK
Distrikt: Blekinge Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-06-30

Havs-OL, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 2019-06-30

Disciplin: Långdistans

Havs-OL, dag 2, lång

Arrangörer: Stigmännen Karlshamns OK
Distrikt: Blekinge Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-07-06

Tjoget

Stafett

Datum: 2019-07-06

Disciplin: Stafett

Tjoget

Arrangörer: Emmaboda Verda OK, Lessebo OK
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-08-17

Golden Weekend, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 2019-08-17

Disciplin: Medeldistans

Golden Weekend, dag 1, medel

Arrangörer: Köping-Kolsva OK
Distrikt: Västmanlands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-08-18

Golden Weekend, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 2019-08-18

Disciplin: Långdistans

Golden Weekend, dag 2, lång

Arrangörer: Köping-Kolsva OK
Distrikt: Västmanlands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

Avgjorda tävlingar

2019-04-18

Påsknatten

Långdistans

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Långdistans

Påsknatten

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge Orienteringsförbund

2019-04-18

Häxjakten, Five-O, #1

Långdistans

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Långdistans

Häxjakten, Five-O, #1

Arrangörer: OK Skogsvargarna
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

Meddelande från arrangören:
Häxjakten, Five-O #1. Liveresultat från tävlingen i Vargön.

2019-04-18

Svartnatta

Stafett

Datum: 2019-04-18

Disciplin: Stafett

Svartnatta

Arrangörer: Ärla IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

2019-04-14

Göteborgsdubbeln, medel

Medeldistans

Datum: 2019-04-14

Disciplin: Medeldistans

Göteborgsdubbeln, medel

Arrangörer: Lerums SOK, Sjövalla FK
Distrikt: Göteborgs Orienteringsförbund

2019-04-14

Mörtsjödubbeln, medeldistans

Medeldistans

Datum: 2019-04-14

Disciplin: Medeldistans

Mörtsjödubbeln, medeldistans

Arrangörer: Snättringe SK, Söders-Tyresö
Distrikt: Stockholms Orienteringsförbund

2019-04-14

Sydsvenska mästerskapen, stafett

Stafett

Datum: 2019-04-14

Disciplin: Stafett

Sydsvenska mästerskapen, stafett

Arrangörer: Växjö OK
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

2019-04-14

Strängnäsdubbeln, lång

Långdistans

Datum: 2019-04-14

Disciplin: Långdistans

Strängnäsdubbeln, lång

Arrangörer: Strängnäs-Malmby OL
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

2019-04-14

Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

Långdistans

Datum: 2019-04-14

Disciplin: Långdistans

Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln

Arrangörer: OK Tyr, OK Älgen, Skattkärrs SOK, Säffle OK
Distrikt: Värmlands Orienteringsförbund

2019-04-13

Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång

Långdistans

Datum: 2019-04-13

Disciplin: Långdistans

Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång

Arrangörer: Växjö OK
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

2019-04-13

Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

Medeldistans

Datum: 2019-04-13

Disciplin: Medeldistans

Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

Arrangörer: OK Tyr, OK Älgen, Skattkärrs SOK, Säffle OK
Distrikt: Värmlands Orienteringsförbund

2019-04-13

Mörtsjödubbeln, långdistans

Långdistans

Datum: 2019-04-13

Disciplin: Långdistans

Mörtsjödubbeln, långdistans

Arrangörer: Snättringe SK, Söders-Tyresö
Distrikt: Stockholms Orienteringsförbund

2019-04-13

Strängnäsdubbeln, medel

Medeldistans

Datum: 2019-04-13

Disciplin: Medeldistans

Strängnäsdubbeln, medel

Arrangörer: Strängnäs-Malmby OL
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund