logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 2017-08-18

Disciplin: Medeldistans

Göteborg O-meeting

Arrangörer: Frölunda OL
Distrikt: Göteborg

Kommande tävlingar

2018-05-26

Stråken dubbelsprint

Sprintdistans

Datum: 2018-05-26

Disciplin: Sprintdistans

Stråken dubbelsprint

Arrangörer: Mullsjö SOK
Distrikt: Västergötland

2018-05-26

OK Måsens ungdomstävling

Medeldistans

Datum: 2018-05-26

Disciplin: Medeldistans

OK Måsens ungdomstävling

Arrangörer: OK Måsen
Distrikt: Södermanland

2018-05-26

Stråken dubbelsprint, etapp 2

Sprintdistans

Datum: 2018-05-26

Disciplin: Sprintdistans

Stråken dubbelsprint, etapp 2

Arrangörer: Mullsjö SOK
Distrikt: Västergötland

2018-05-27

DM, sprint, Dalarna

Sprintdistans

Datum: 2018-05-27

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Dalarna

Arrangörer: Korsnäs IF OK
Distrikt: Dalarna

2018-05-27

Sprintstafett

Stafett

Datum: 2018-05-27

Disciplin: Stafett

Sprintstafett

Arrangörer: Korsnäs IF OK
Distrikt: Dalarna

2018-05-27

DM, sprint, Gotland

Sprintdistans

Datum: 2018-05-27

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Gotland

Arrangörer: Gotlands Bro OK
Distrikt: Gotland

2018-06-03

SM, sprint, stafett

Stafett

Datum: 2018-06-03

Disciplin: Stafett

SM, sprint, stafett

Arrangörer: IK Hakarpspojkarna, Jönköpings OK, OK Gränsen
Distrikt: Småland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-06-05

DM, sprint, Östergötland

Sprintdistans

Datum: 2018-06-05

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Östergötland

Arrangörer: OK Skogsströvarna
Distrikt: Östergötland

2018-06-15

Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprint

Sprintdistans

Datum: 2018-06-15

Disciplin: Sprintdistans

Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprint

Arrangörer: Helsingborgs SOK
Distrikt: Skåne

2018-06-15

Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint

Sprintdistans

Datum: 2018-06-15

Disciplin: Sprintdistans

Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint

Arrangörer: Helsingborgs SOK
Distrikt: Skåne

2018-06-16

Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprint

Sprintdistans

Datum: 2018-06-16

Disciplin: Sprintdistans

Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprint

Arrangörer: Helsingborgs SOK
Distrikt: Skåne

2018-06-16

Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medel

Medeldistans

Datum: 2018-06-16

Disciplin: Medeldistans

Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medel

Arrangörer: Helsingborgs SOK
Distrikt: Skåne

2018-06-19

Melkers Minne

Stafett

Datum: 2018-06-19

Disciplin: Stafett

Melkers Minne

Arrangörer: Södertälje-Nykvarn OF
Distrikt: Södermanland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-06-24

Örebro City Sprint (WRE)

Sprintdistans

Datum: 2018-06-24

Disciplin: Sprintdistans

Örebro City Sprint (WRE)

Arrangörer: Örebro Läns OF, Almby IK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-06-24

Örebro City Sprintstafett

Stafett

Datum: 2018-06-24

Disciplin: Stafett

Örebro City Sprintstafett

Arrangörer: Almby IK
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-08-19

Gotland Team Sprint

Stafett

Datum: 2018-08-19

Disciplin: Stafett

Gotland Team Sprint

Arrangörer: Visborgs OK
Distrikt: Gotland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

Avgjorda tävlingar

2018-05-20

DM, sprintstafett, Västergötland

Stafett

Datum: 2018-05-20

Disciplin: Stafett

DM, sprintstafett, Västergötland

Arrangörer: Skene Sim o IS
Distrikt: Västergötland

2018-05-20

DM, sprint, Västergötland

Sprintdistans

Datum: 2018-05-20

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Västergötland

Arrangörer: Skene Sim o IS
Distrikt: Västergötland

2018-05-20

Klackenloppet, dag 2

Medeldistans

Datum: 2018-05-20

Disciplin: Medeldistans

Klackenloppet, dag 2

Arrangörer: Lindebygdens OK, OK Järnbärarna
Distrikt: Örebro Län

2018-05-19

DM, sprintstafett, Småland

Stafett

Datum: 2018-05-19

Disciplin: Stafett

DM, sprintstafett, Småland

Arrangörer: SOK Aneby
Distrikt: Småland

2018-05-19

DM, sprint, Småland

Sprintdistans

Datum: 2018-05-19

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Småland

Arrangörer: SOK Aneby
Distrikt: Småland

2018-05-19

Ungdomstrollet, Gotland

Långdistans

Datum: 2018-05-19

Disciplin: Långdistans

Ungdomstrollet, Gotland

Arrangörer: Svaide Roma SOK
Distrikt: Gotland

2018-05-19

DM, sprint, Södermanland

Sprintdistans

Datum: 2018-05-19

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Södermanland

Arrangörer: Strängnäs-Malmby OL
Distrikt: Södermanland

2018-05-19

Klackenloppet, dag 1

Medeldistans

Datum: 2018-05-19

Disciplin: Medeldistans

Klackenloppet, dag 1

Arrangörer: Lindebygdens OK, OK Järnbärarna
Distrikt: Örebro Län

2018-05-16

Stockholms City Cup, #1

Sprintdistans

Datum: 2018-05-16

Disciplin: Sprintdistans

Stockholms City Cup, #1

Arrangörer: OK Södertörn, Sundbybergs IK
Distrikt: Stockholm

2018-05-15

Ungdomsserien #2, krets söder 4

Långdistans

Datum: 2018-05-15

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets söder 4

Arrangörer: Snättringe SK
Distrikt: Stockholm

2018-05-15

Ungdomsserien #2, krets söder 2

Långdistans

Datum: 2018-05-15

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets söder 2

Arrangörer: OK Ravinen
Distrikt: Stockholm

2018-05-15

Ungdomsserien #2, krets norr 3

Långdistans

Datum: 2018-05-15

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets norr 3

Arrangörer: Waxholms OK
Distrikt: Stockholm