logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 2017-09-24

Disciplin: Stafett

SM, stafett

Arrangörer: Örebro Läns OF, Hagaby GoIF Örebro
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Kommande tävlingar

2018-04-20

SM, natt med Swedish League, #5

Långdistans

Datum: 2018-04-20

Disciplin: Långdistans

SM, natt med Swedish League, #5

Arrangörer: IK Hakarpspojkarna, Jönköpings OK, OK Gränsen
Distrikt: Småland

2018-04-21

Ronnebymedeln

Medeldistans

Datum: 2018-04-21

Disciplin: Medeldistans

Ronnebymedeln

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge

2018-04-21

Hagenmedeln

Medeldistans

Datum: 2018-04-21

Disciplin: Medeldistans

Hagenmedeln

Arrangörer: IF Hagen
Distrikt: Västergötland

2018-04-21

IFK Lidingö

Långdistans

Datum: 2018-04-21

Disciplin: Långdistans

IFK Lidingö

Arrangörer: IFK Lidingö SOK
Distrikt: Stockholm

2018-04-22

Öppet Skaraborgsmästerskap, lång

Långdistans

Datum: 2018-04-22

Disciplin: Långdistans

Öppet Skaraborgsmästerskap, lång

Arrangörer: SOK Träff
Distrikt: Västergötland

2018-04-22

Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

Långdistans

Datum: 2018-04-22

Disciplin: Långdistans

Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

Arrangörer: Linköpings OK
Distrikt: Östergötland

2018-04-22

Göingefejden

Långdistans

Datum: 2018-04-22

Disciplin: Långdistans

Göingefejden

Arrangörer: FK Göingarna
Distrikt: Skåne

2018-04-28

Tiomila i Nynäshamn

Stafett

Datum: 2018-04-28

Disciplin: Stafett

Tiomila i Nynäshamn

Arrangörer: IFK Enskede, OK Älvsjö-Örby, Skogsluffarnas OK
Distrikt: Stockholm

2018-04-29

Frostalunken

Medeldistans

Datum: 2018-04-29

Disciplin: Medeldistans

Frostalunken

Arrangörer: Frosta OK
Distrikt: Skåne

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-03

Ungdomsserien #1, krets söder 4

Långdistans

Datum: 2018-05-03

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #1, krets söder 4

Arrangörer: Snättringe SK
Distrikt: Stockholm

Meddelande från arrangören:
Välkommen till Ungdomsserien, kretstävling för Snättringe SK, IFK Enskede och Haninge SOK!

2018-05-03

Ungdomsserien #1, krets söder 3

Långdistans

Datum: 2018-05-03

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #1, krets söder 3

Arrangörer: Järla Orientering
Distrikt: Stockholm

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-05

Dolkampen, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 2018-05-05

Disciplin: Medeldistans

Dolkampen, dag 1, medel

Arrangörer: Dalaportens OL
Distrikt: Dalarna

2018-05-05

Roslagshelg, lång

Långdistans

Datum: 2018-05-05

Disciplin: Långdistans

Roslagshelg, lång

Arrangörer: OK Roslagen
Distrikt: Uppland

2018-05-06

Dolkampen, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 2018-05-06

Disciplin: Långdistans

Dolkampen, dag 2, lång

Arrangörer: Dalaportens OL
Distrikt: Dalarna

2018-05-06

Roslagshelg, medel

Medeldistans

Datum: 2018-05-06

Disciplin: Medeldistans

Roslagshelg, medel

Arrangörer: OK Roslagen
Distrikt: Uppland

2018-05-10

Närkekvartetten, dag 1, lång

Långdistans

Datum: 2018-05-10

Disciplin: Långdistans

Närkekvartetten, dag 1, lång

Arrangörer: Almby IK, KFUM Örebro OK
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-11

Närkekvartetten, dag 2, medel

Medeldistans

Datum: 2018-05-11

Disciplin: Medeldistans

Närkekvartetten, dag 2, medel

Arrangörer: Almby IK, KFUM Örebro OK
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-12

Närkekvartetten, dag 3, lång

Långdistans

Datum: 2018-05-12

Disciplin: Långdistans

Närkekvartetten, dag 3, lång

Arrangörer: Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-13

Närkekvartetten, dag 4, medel

Medeldistans

Datum: 2018-05-13

Disciplin: Medeldistans

Närkekvartetten, dag 4, medel

Arrangörer: Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-05-15

Ungdomsserien #2, krets söder 4

Långdistans

Datum: 2018-05-15

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets söder 4

Arrangörer: Snättringe SK
Distrikt: Stockholm

2018-06-03

SM, sprint, stafett

Stafett

Datum: 2018-06-03

Disciplin: Stafett

SM, sprint, stafett

Arrangörer: IK Hakarpspojkarna, Jönköpings OK, OK Gränsen
Distrikt: Småland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-06-24

Örebro City Sprint (WRE)

Sprintdistans

Datum: 2018-06-24

Disciplin: Sprintdistans

Örebro City Sprint (WRE)

Arrangörer: Örebro Läns OF, Almby IK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-06-24

Örebro City Sprintstafett

Stafett

Datum: 2018-06-24

Disciplin: Stafett

Örebro City Sprintstafett

Arrangörer: Almby IK
Distrikt: Örebro Län

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2018-08-19

Gotland Team Sprint

Stafett

Datum: 2018-08-19

Disciplin: Stafett

Gotland Team Sprint

Arrangörer: Visborgs OK
Distrikt: Gotland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

Avgjorda tävlingar

2018-04-15

Urban Hjärne-kampen

Långdistans

Datum: 2018-04-15

Disciplin: Långdistans

Urban Hjärne-kampen

Arrangörer: OK Motala
Distrikt: Östergötland

2018-04-15

Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln

Medeldistans

Datum: 2018-04-15

Disciplin: Medeldistans

Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln

Arrangörer: OK Silva, Rävetofta OK
Distrikt: Skåne

2018-04-15

Stenungsunds OK

Långdistans

Datum: 2018-04-15

Disciplin: Långdistans

Stenungsunds OK

Arrangörer: Stenungsunds OK
Distrikt: Bohuslän-Dal

2018-04-15

Täby OK, medel

Medeldistans

Datum: 2018-04-15

Disciplin: Medeldistans

Täby OK, medel

Arrangörer: Täby OK
Distrikt: Stockholm

2018-04-14

Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln

Långdistans

Datum: 2018-04-14

Disciplin: Långdistans

Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln

Arrangörer: OK Silva, Rävetofta OK
Distrikt: Skåne

2018-04-14

Täby OK, lång

Långdistans

Datum: 2018-04-14

Disciplin: Långdistans

Täby OK, lång

Arrangörer: Täby OK
Distrikt: Stockholm

2018-04-13

Stigtomtakavlen

Stafett

Datum: 2018-04-13

Disciplin: Stafett

Stigtomtakavlen

Arrangörer: OK Hällen
Distrikt: Södermanland

Meddelande från arrangören:
Följ tävlingen live via www.stigtomtakavlen.se

2018-04-13

Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten

Sprintdistans

Datum: 2018-04-13

Disciplin: Sprintdistans

Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten

Arrangörer: OK Silva, Rävetofta OK
Distrikt: Skåne

2018-04-12

Tiomilarepet

Stafett

Datum: 2018-04-12

Disciplin: Stafett

Tiomilarepet

Arrangörer: OK Älvsjö-Örby
Distrikt: Stockholm