logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 8/7/2022

Disciplin: Långdistans

Kopparbergsorienteringen, dag 2, lång

Arrangörer: Lindebygdens OK, OK Järnbärarna
Distrikt: Örebro Län

Alla dagens tävlingar

9:00 AM

Målilla OK

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

Målilla OK

Arrangörer: Målilla OK
Distrikt: Småland

9:00 AM

Golden Weekend, dag 1

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

Golden Weekend, dag 1

Arrangörer: Köping-Kolsva OK
Distrikt: Västmanland

10:30 AM

Stenungsundsmedeln

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

Stenungsundsmedeln

Arrangörer: Stenungsunds OK
Distrikt: Bohuslän-Dal

11:00 AM

GM, lång

Långdistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Långdistans

GM, lång

Arrangörer: Söderköpings OK
Distrikt: Östergötland

11:00 AM

VÖOL-dubbeln, etapp 2

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

VÖOL-dubbeln

Arrangörer: Vallentuna-Össeby OL
Distrikt: Uppland

11:00 AM

VÖOL-dubbeln

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

VÖOL-dubbeln

Arrangörer: Vallentuna-Össeby OL
Distrikt: Uppland

2:00 PM

Kariadubbeln, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

Kariadubbeln, dag 1, medel

Arrangörer: Falköpings AIK OK, Mullsjö SOK
Distrikt: Västergötland

Kommande tävlingar

8/13/2022

VÖOL-dubbeln, etapp 2

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

VÖOL-dubbeln, etapp 2

Arrangörer: Vallentuna-Össeby OL
Distrikt: Uppland

8/13/2022

VÖOL-dubbeln

Medeldistans

Datum: 8/13/2022

Disciplin: Medeldistans

VÖOL-dubbeln

Arrangörer: Vallentuna-Össeby OL
Distrikt: Uppland

8/14/2022

GM, publiktävling, medel

Medeldistans

Datum: 8/14/2022

Disciplin: Medeldistans

GM, publiktävling, medel

Arrangörer: Söderköpings OK
Distrikt: Östergötland

8/14/2022

Kariadubbeln, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 8/14/2022

Disciplin: Långdistans

Kariadubbeln, dag 2, lång

Arrangörer: Falköpings AIK OK, Mullsjö SOK
Distrikt: Västergötland

8/20/2022

Brunnsdubbeln Ronneby, dag 1

Medeldistans

Datum: 8/20/2022

Disciplin: Medeldistans

Brunnsdubbeln Ronneby, dag 1

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge

8/20/2022

DM, lång, Medelpad + Ångermanland

Långdistans

Datum: 8/20/2022

Disciplin: Långdistans

DM, lång, Medelpad + Ångermanland

Arrangörer: Medelpads OF, Skogslöparna
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/20/2022

Torfejden, dag 1, förlängd medel

Medeldistans

Datum: 8/20/2022

Disciplin: Medeldistans

Torfejden, dag 1, förlängd medel

Arrangörer: OK Tor
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/21/2022

Skärgårdshelg, medel

Medeldistans

Datum: 8/21/2022

Disciplin: Medeldistans

Skärgårdshelg, medel

Arrangörer: Sundbybergs IK
Distrikt: Stockholm

8/21/2022

Brunnsdubbeln Ronneby, dag 2

Medeldistans

Datum: 8/21/2022

Disciplin: Medeldistans

Brunnsdubbeln Ronneby, dag 2

Arrangörer: Ronneby OK
Distrikt: Blekinge

8/21/2022

DM, stafett, Medelpad + Ångermanland

Stafett

Datum: 8/21/2022

Disciplin: Stafett

DM, stafett, Medelpad + Ångermanland

Arrangörer: Medelpads OF, Skogslöparna
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/21/2022

Torfejden, dag 2, medel

Medeldistans

Datum: 8/21/2022

Disciplin: Medeldistans

Torfejden, dag 2, medel

Arrangörer: OK Tor
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/24/2022

Ungdomsserien, regiontävling SO

Medeldistans

Datum: 8/24/2022

Disciplin: Medeldistans

Ungdomsserien, regiontävling SO

Arrangörer: Hellas Orientering
Distrikt: Stockholm

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/27/2022

DM, lång, Stockholm

Långdistans

Datum: 8/27/2022

Disciplin: Långdistans

DM, lång, Stockholm

Arrangörer: Järla Orientering
Distrikt: Stockholm

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/27/2022

DM, medel, Blekinge

Medeldistans

Datum: 8/27/2022

Disciplin: Medeldistans

DM, medel, Blekinge

Arrangörer: OK Skogsfalken
Distrikt: Blekinge

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/28/2022

DM, stafett, Blekinge

Stafett

Datum: 8/28/2022

Disciplin: Stafett

DM, stafett, Blekinge

Arrangörer: OK Skogsfalken
Distrikt: Blekinge

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

8/28/2022

DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasser

Långdistans

Datum: 8/28/2022

Disciplin: Långdistans

DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasser

Arrangörer: OK Skogsfalken
Distrikt: Blekinge

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

9/3/2022

DM, sprint, Dalarna

Sprintdistans

Datum: 9/3/2022

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Dalarna

Arrangörer: Stora Tuna OK
Distrikt: Dalarna

9/3/2022

DM, medel, Uppland

Medeldistans

Datum: 9/3/2022

Disciplin: Medeldistans

DM, medel, Uppland

Arrangörer: OK Rodhen
Distrikt: Uppland

9/3/2022

DM, lång, Västerbotten

Långdistans

Datum: 9/3/2022

Disciplin: Långdistans

DM, lång, Västerbotten

Arrangörer: Vännäs OK
Distrikt: Västerbotten

9/3/2022

DM, sprintstafett, Dalarna

Stafett

Datum: 9/3/2022

Disciplin: Stafett

DM, sprintstafett, Dalarna

Arrangörer: Stora Tuna OK
Distrikt: Dalarna

9/4/2022

DM, lång, Dalarna

Långdistans

Datum: 9/4/2022

Disciplin: Långdistans

DM, lång, Dalarna

Arrangörer: Stora Tuna OK
Distrikt: Dalarna

9/11/2022

OK Tjärnens nationella

Medeldistans

Datum: 9/11/2022

Disciplin: Medeldistans

OK Tjärnens nationella

Arrangörer: OK Tjärnen
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

9/17/2022

Söders-Tyresö, Brakmarslången

Långdistans

Datum: 9/17/2022

Disciplin: Långdistans

Söders-Tyresö, Brakmarslången

Arrangörer: Söders-Tyresö
Distrikt: Stockholm

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

10/8/2022

25manna

Stafett

Datum: 10/8/2022

Disciplin: Stafett

25manna

Arrangörer: OK Södertörn, Snättringe SK
Distrikt: Stockholm

Avgjorda tävlingar

8/12/2022

GM, sprint

Sprintdistans

Datum: 8/12/2022

Disciplin: Sprintdistans

GM, sprint

Arrangörer: Östergötlands OF, Tjalve Orienteringsklubb
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

8/11/2022

DM, ultralång, Västmanland

Ultralång distans

Datum: 8/11/2022

Disciplin: Ultralång distans

DM, ultralång, Västmanland

Arrangörer: Sala OK
Distrikt: Västmanland

8/9/2022

Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistans

Medeldistans

Datum: 8/9/2022

Disciplin: Medeldistans

Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistans

Arrangörer: Eskilstuna OL, IK Standard, Kjula IF, OK Tor, Ärla IF
Distrikt: Södermanlands Orienteringsförbund

8/7/2022

Lassalyckans långdistans

Långdistans

Datum: 8/7/2022

Disciplin: Långdistans

Lassalyckans långdistans

Arrangörer: OK Tranan, Ulricehamns OK
Distrikt: Västergötland

8/7/2022

Kopparbergsorienteringen, dag 2, lång

Långdistans

Datum: 8/7/2022

Disciplin: Långdistans

Kopparbergsorienteringen, dag 2, lång

Arrangörer: Lindebygdens OK, OK Järnbärarna
Distrikt: Örebro Län

8/6/2022

Lassalyckans medeldistans

Medeldistans

Datum: 8/6/2022

Disciplin: Medeldistans

Lassalyckans medeldistans

Arrangörer: OK Tranan, Ulricehamns OK
Distrikt: Västergötland

8/6/2022

Kopparbergsorienteringen, dag 1, medel

Medeldistans

Datum: 8/6/2022

Disciplin: Medeldistans

Kopparbergsorienteringen, dag 1, medel

Arrangörer: Lindebygdens OK, OK Järnbärarna
Distrikt: Örebro Län

8/6/2022

Medeltidskampen, etapp 2, medel

Medeldistans

Datum: 8/6/2022

Disciplin: Medeldistans

Medeltidskampen

Arrangörer: Garda OK
Distrikt: Gotland

8/6/2022

Medeltidskampen, etapp 3, lång

Långdistans

Datum: 8/6/2022

Disciplin: Långdistans

Medeltidskampen

Arrangörer: Garda OK
Distrikt: Gotland

8/6/2022

Medeltidskampen, etapp 1, medel

Medeldistans

Datum: 8/6/2022

Disciplin: Medeldistans

Medeltidskampen

Arrangörer: Garda OK
Distrikt: Gotland

8/5/2022

Ungdomens 10mila

Stafett

Datum: 8/5/2022

Disciplin: Stafett

Ungdomens 10mila

Arrangörer: OK Tranan, Ulricehamns OK
Distrikt: Västergötland

Meddelande från arrangören:
U10-mila stafetterna. HD14 & HD20