logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Trosa Skogslopp

Arrangörer: Trosabygdens OK
Distrikt: Södermanland

Kommande tävlingar

2020-09-26

Traneträffen, lång (över två dagar)

Långdistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Långdistans

Traneträffen, lång (över två dagar)

Arrangörer: OK Tranan
Distrikt: Västergötland

2020-09-26

Arosträffen

Medeldistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Medeldistans

Arosträffen

Arrangörer: Västerås SOK
Distrikt: Västmanland

2020-09-26

Höstracet, lång

Långdistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Långdistans

Höstracet, lång

Arrangörer: OK Orion
Distrikt: Blekinge

2020-09-26

Svartåfejden (över två dagar)

Medeldistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Medeldistans

Svartåfejden (över två dagar)

Arrangörer: Mjölby OK
Distrikt: Östergötland

2020-09-26

MTBO, USM/JSM/SM/VSM, lång

Långdistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Långdistans

MTBO, USM/JSM/SM/VSM, lång

Arrangörer: OK Kolmården
Distrikt: Östergötland

2020-09-26

DM, sprint, Västerbotten + Norrbotten

Sprintdistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Västerbotten + Norrbotten

Arrangörer: Norrbottens OF, Skellefteå OK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

2020-09-26

DM, natt, Västerbotten + Norrbotten

Långdistans

Datum: 2020-09-26

Disciplin: Långdistans

DM, natt, Västerbotten + Norrbotten

Arrangörer: Norrbottens OF, Skellefteå OK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

2020-09-27

DM, stafett, Hälsingland

Stafett

Datum: 2020-09-27

Disciplin: Stafett

DM, stafett, Hälsingland

Arrangörer: Forsa OK
Distrikt: Hälsingland

2020-09-27

MTBO, OK Kolmården, medel

Medeldistans

Datum: 2020-09-27

Disciplin: Medeldistans

MTBO, OK Kolmården, medel

Arrangörer: OK Kolmården
Distrikt: Östergötland

2020-09-27

Höstracet, medel

Medeldistans

Datum: 2020-09-27

Disciplin: Medeldistans

Höstracet, medel

Arrangörer: OK Orion
Distrikt: Blekinge

2020-10-03

DM, ultralång, Blekinge och Småland + Karlsnäsmedeln

Ultralång distans

Datum: 2020-10-03

Disciplin: Ultralång distans

DM, ultralång, Blekinge och Småland + Karlsnäsmedeln

Arrangörer: Smålands OF, Ronneby OK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

2020-10-03

Ungdomsserien, regionfinal SO

Medeldistans

Datum: 2020-10-03

Disciplin: Medeldistans

Ungdomsserien, regionfinal SO

Arrangörer: Söders-Tyresö
Distrikt: Stockholm

2020-10-03

Ungdomsserien, regionfinal SV

Medeldistans

Datum: 2020-10-03

Disciplin: Medeldistans

Ungdomsserien, regionfinal SV

Arrangörer: Snättringe SK
Distrikt: Stockholm

2020-10-03

Värmlandstrippeln, medel

Medeldistans

Datum: 2020-10-03

Disciplin: Medeldistans

Värmlandstrippeln, medel

Arrangörer: Skattkärrs SOK
Distrikt: Värmland

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2020-10-04

Rallarsvängen

Medeldistans

Datum: 2020-10-04

Disciplin: Medeldistans

Rallarsvängen

Arrangörer: Vännäs OK
Distrikt: Västerbotten

2020-10-10

SM, sprint, kval

Sprintdistans

Datum: 2020-10-10

Disciplin: Sprintdistans

SM, sprint, kval

Arrangörer: Örebro Läns OF, Almby IK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2020-10-10

SM, sprint, final

Sprintdistans

Datum: 2020-10-10

Disciplin: Sprintdistans

SM, sprint, final

Arrangörer: Örebro Läns OF, Almby IK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2020-10-24

Strängnäs höstmedel

Medeldistans

Datum: 2020-10-24

Disciplin: Medeldistans

Strängnäs höstmedel

Arrangörer: Strängnäs-Malmby OL
Distrikt: Södermanland

2020-11-01

DM, sprint, Bohuslän-Dal

Sprintdistans

Datum: 2020-11-01

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Bohuslän-Dal

Arrangörer: Idefjordens SK
Distrikt: Bohuslän-Dal

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

Avgjorda tävlingar

2020-09-20

Ostlöpet, medel

Medeldistans

Datum: 2020-09-20

Disciplin: Medeldistans

Ostlöpet, medel

Arrangörer: Falköpings AIK OK
Distrikt: Västergötland

2020-09-20

Fyrklubbs, grupp A, C och E

Långdistans

Datum: 2020-09-20

Disciplin: Långdistans

Fyrklubbs, grupp A, C och E

Arrangörer: Örkelljunga FK
Distrikt: Skåne

2020-09-20

Ungdoms-SM, lång

Långdistans

Datum: 2020-09-20

Disciplin: Långdistans

Ungdoms-SM, lång

Arrangörer: IK Hakarpspojkarna
Distrikt: Småland

2020-09-19

Ungdomsserien #2 - Norr 1

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2 - Norr 1

Arrangörer: IFK Lidingö SOK
Distrikt: Stockholm

Meddelande från arrangören:
Ungdomsserien #2, krets norr 1

2020-09-19

Trosa Skogslopp

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Trosa Skogslopp

Arrangörer: Trosabygdens OK
Distrikt: Södermanland

2020-09-19

Kuxaträffen, medel (över två dagar)

Medeldistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Medeldistans

Kuxaträffen, medel (över två dagar)

Arrangörer: Ockelbo OK
Distrikt: Gästrikland

2020-09-19

Ungdomsserien #2, krets Söder 2

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets Söder 2

Arrangörer: Skarpnäcks OL
Distrikt: Stockholm

2020-09-19

Ungdomsserie #2, Krets Norr 3

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserie #2, Krets Norr 3

Arrangörer: Waxholms OK
Distrikt: Stockholm

2020-09-19

MTBO, OK Älme

Medeldistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Medeldistans

MTBO, OK Älme

Arrangörer: OK Älme
Distrikt: Småland

2020-09-19

Nässjö OK, medel

Medeldistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Medeldistans

Nässjö OK, medel

Arrangörer: Nässjö OK
Distrikt: Småland

2020-09-19

SM, medel och lång, final medel

Medeldistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Medeldistans

SM, medel och lång

Arrangörer: Kungälvs OK, OK Alehof, Tolereds Allmänna IK
Distrikt: Göteborg

2020-09-19

Fyrklubbs, grupp B och D samt icke-skånska klubbar

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Fyrklubbs, grupp B och D samt icke-skånska klubbar

Arrangörer: Örkelljunga FK
Distrikt: Skåne

2020-09-19

Ungdomsserien #2, krets Söder 3

Långdistans

Datum: 2020-09-19

Disciplin: Långdistans

Ungdomsserien #2, krets Söder 3

Arrangörer: Järla Orientering
Distrikt: Stockholm

2020-09-18

SM, medel och lång, kval

Medeldistans

Datum: 2020-09-18

Disciplin: Medeldistans

SM, medel och lång

Arrangörer: Kungälvs OK, OK Alehof, Tolereds Allmänna IK
Distrikt: Göteborg

2020-09-18

SM, medel och lång, final lång

Långdistans

Datum: 2020-09-18

Disciplin: Långdistans

SM, medel och lång

Arrangörer: Kungälvs OK, OK Alehof, Tolereds Allmänna IK
Distrikt: Göteborg