logo_footer

Orientering live
Följ orienteringstävlingar i realtid

Datum: 2019-09-07

Disciplin: Medeldistans

DM, medel, Örebro län

Arrangörer: Örebro Läns Orienteringsförbund, OK Tylöskog
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Kommande tävlingar

2019-10-18

Lugnetsprinten

Sprintdistans

Datum: 2019-10-18

Disciplin: Sprintdistans

Lugnetsprinten

Arrangörer: Korsnäs IF OK, OK Kåre
Distrikt: Dalarnas Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-10-19

Daladubbeln, stafett

Stafett

Datum: 2019-10-19

Disciplin: Stafett

Daladubbeln, stafett

Arrangörer: Karlsbyhedens OK, Korsnäs IF OK, OK Kåre
Distrikt: Dalarnas Orienteringsförbund

2019-10-19

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

Långdistans

Datum: 2019-10-19

Disciplin: Långdistans

Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag

Arrangörer: Karlsbyhedens OK, Korsnäs IF OK, OK Kåre
Distrikt: Dalarnas Orienteringsförbund

2019-10-19

DM, sprint, Skåne

Sprintdistans

Datum: 2019-10-19

Disciplin: Sprintdistans

DM, sprint, Skåne

Arrangörer: OK Pan-Kristianstad
Distrikt: Skånes Orienteringsförbund

2019-10-19

Helg utan älg, dag 1, lång

Långdistans

Datum: 2019-10-19

Disciplin: Långdistans

Helg utan älg, dag 1, lång

Arrangörer: Gotlands Bro OK
Distrikt: Gotlands Orienteringsförbund

2019-10-20

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

Långdistans

Datum: 2019-10-20

Disciplin: Långdistans

Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag

Arrangörer: Karlsbyhedens OK, Korsnäs IF OK, OK Kåre
Distrikt: Dalarnas Orienteringsförbund

2019-10-20

Helg utan älg, dag 2, medel

Medeldistans

Datum: 2019-10-20

Disciplin: Medeldistans

Helg utan älg, dag 2, medel

Arrangörer: Gotlands Bro OK
Distrikt: Gotlands Orienteringsförbund

2019-10-20

GMOK:s Höstmedel

Medeldistans

Datum: 2019-10-20

Disciplin: Medeldistans

GMOK:s Höstmedel

Arrangörer: Göteborg-Majorna OK
Distrikt: Göteborgs Orienteringsförbund

2019-10-26

Smålandskavlen

Stafett

Datum: 2019-10-26

Disciplin: Stafett

Smålandskavlen

Arrangörer: Kexholms SK, OK Njudung
Distrikt: Smålands Orienteringsförbund

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

2019-10-27

Fräknefejden

Medeldistans

Datum: 2019-10-27

Disciplin: Medeldistans

Fräknefejden

Arrangörer: Ljungskile FK
Distrikt: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund

2020-06-28

Örebro City Sprint - WRE

Sprintdistans

Datum: 2020-06-28

Disciplin: Sprintdistans

Örebro City Sprint - WRE

Arrangörer: Örebro Läns Orienteringsförbund, Almby IK
Distrikt: Svenska Orienteringsförbundet

Arrangören har ännu inte publicerat några livelänkar.

Avgjorda tävlingar

2019-10-13

KSK-sprinten, etapp 2

Sprintdistans

Datum: 2019-10-13

Disciplin: Sprintdistans

KSK-sprinten

Arrangörer: Kinnaströms SK
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

2019-10-13

KSK-sprinten

Sprintdistans

Datum: 2019-10-13

Disciplin: Sprintdistans

KSK-sprinten

Arrangörer: Kinnaströms SK
Distrikt: Västergötlands Orienteringsförbund

2019-10-13

25mannamedeln

Medeldistans

Datum: 2019-10-13

Disciplin: Medeldistans

25mannamedeln

Arrangörer: Haninge SOK, OK Ravinen
Distrikt: Stockholms Orienteringsförbund

2019-10-12

25manna

Stafett

Datum: 2019-10-12

Disciplin: Stafett

25manna

Arrangörer: Haninge SOK, OK Ravinen
Distrikt: Stockholms Orienteringsförbund